2019’u Yalnız Geçirmemek İçin Birbirinden Önemli Tavsiyeler

Her ne kadar yeni yıl, yeni başlangıçlar için fırsat teşkil etse de kontrollü olmadığımız taktirde tüm girişimlerimiz havada kalacaktır. Birçoğumuz yeni yılan yepyeni bir yaşam hayali ile giriyor ve hayatımıza yön verebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz.  Bu doğrultuda duygusal hayatımız konusunda daha başarılı adımlar atabilmek için daha sistemli ilişkiler kurmamız ve bunu sosyal hayatımızın tamamına yansıtmamız gerekiyor. Bu yazımızda yeni yılda hayal kırıklığı ve yalnızlık hissi yaşamamak için dikkat edilmesi gereken kriterlerden bahsedeceğiz.

 

Daha Sosyal ve Daha Aktif Olun

Yeni yılda duygusal açıdan daha aktif bir yaşantınız olmasını istiyorsanız, sosyal hayatınıza da çeki düzen vermeniz yararlı olabilir. Sosyal hayatınızdan taviz vermeniz beraberinde özensizlik ve bakımsızlığı da getireceği için duygusal hayatınız bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bunun yanı sıra daha aktif bir yaşantı etrafınızda daha çok insan olmasına olanak verecek ve kısa süre içerisinde daha çok insan tanıma imkanı elde edeceksinizdir.

 

Spor Yapın Dış Görünüşünüze Dikkat Edin

Duygusal açıdan birileriyle daha sağlıklı ilişkiler kurabilmeniz adına özgüveninizin de yerinde ve sağlam olması gerekmektedir. Özellikle dış görünüşünüze dikkat etmek ve spor yapmak özgüveniniz açısından en önemli etkenler arasında yer alırlar. Dış görünüşünüz için en önemli etkenlerden olan spor, daha fit ve sağlıklı görünmenize olanak verecektir. Durum böyle olunca da özgüveniniz daha sağlam olacak ve duygusal ilişkilerinizde de dolaylı olarak daha dışa dönük tutumlar sergileyeceksinizdir.

 

En Önemlisi: Tanıdığınız Yanlış İnsanların Sizi Yıldırmasına İzin Vermeyin

Sosyal hayatınızla sorunların ve özgüven meselesinin üstesinden geldiğinizde hayatınızda ister istemez eskisinden daha çok insan girecektir. Hayatınıza girecek olan bu insanlar size güzel şeyler yaşatacakları gibi sizin için kötü ya da hayal kırıklığı denebilecek deneyimlerin de habercisi olacaktır. Bu doğrultuda sizi hayal kırıklığına uğratan insanların sizi yıldırmasına izin vermemeniz gerekmektedir. Her denemenizde hayatınıza aldığınız insanlar size tecrübe katacak ve doğru insana kavuştuğunuz anda onun değerini anlamanızı sağlayacaktır.