gelinlik seçimi

Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gerekenler nelerdir ? Size en çok yakışacak gelinlik seçimini bu yazımızı okuduktan sonra rahatlıkla yapabileceksiniz.

 

-Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

. Kalça ile omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tercih ediyoruz.

-Üçgen vücut tipi olarak armut vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken yer kesinlikle incecik beliniz olmalıdır.

-Prensesler gibi salınmak isterseniz prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınla omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tavsiye edebiliriz.

-Bir kum saati misali vücuda sahipseniz kesinlikle tercihiniz balık modern gelinliklerden olmalı.

-Dolgun göğüslü gelin adaylarının göğüslerini daha küçük göstermeleri için dekolteli gelinlikler önermekteyiz. Bunun için en ideal olan modeller ise V yaka gelinlikler bisiklet, hakim, halter gibi kapalı yaka tipine sahip gelinlikler ise bu vücut tipine sahip gelin adaylarının uzak durması gereken modeller arasında.

-Düz ya da muz vücut tipi olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız, düz inmesidir. 

Atletik vücut tipi”, “yüzücü fiziği” ya da “çilek vücut tipi” de denilen ters üçgen vücut tipinin en belirgin özelliği, geniş omuzlar, normal bir bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Böyle bir durumda Örneğin; straplez yaka bir gelinlik giyerek omuzlarınızı öne çıkarabilir, gelinlik etek kesimleri arasından A ya da prenses kesim seçebilirsiniz