Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler

Karşımızdakinin duygu ve düşüncelerini anlamamız için en ideal yollardan biri olan vücut dili aynı zamanda günlük iletişimimizin önemli bir parçasıdır.  Özellikle önemli görüşmelerde ve buluşmalarda karşımızdaki insana karşı duygularımızı belli etmek ve onun bizimle olan diyaloğu hakkındaki hislerini anlamak için vücut dili oldukça önemlidir. Flört aşamasında karşıdaki insanın duygu ve düşüncelerini merak eden insanlar, birkaç önemli vücut dili tüyosuyla rahat bir şekilde bunları anlayabilir. İşte vücut dili hakkında bazı önemli tüyolar…

 

Karşınızdaki İnsanın Gerginliğini Oturuş Şeklinden Anlayabilirsiniz

Vücut diliyle alakalı en önemli tüyolardan biri buluşmada karşınızdaki insanın oturma pozisyonudur. Eğer karşınızdaki insan rahat bir pozisyonda ve size dönük bir şekilde oturuyorsa, bu insanın size karşı dürüst davranıyordur. Fakat oturma pozisyonunu sürekli değiştiriyor ve vücut hatlarını geren şekiller alıyorsa bu insanın tedirgin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sürekli oturma pozisyonunu değiştiren bir insanın sorduğunuz sorulara mantıklı cevaplardan ziyade kaçamak cevaplar vermesi olağandır.

 

Mimikler Davranış Analinizin Anahtarı

Mimikten kastımız güler yüzlü ya da somurtkan olması değil. Karşınızdaki insanın sizinle kurduğu diyalog esnasında sizi ne kadar dikkatle dinlediği. Ayrıca karşınızdaki, diyaloğunuz süresince sizin argümanlarınıza kaçamak ve kısa cevaplar vermesi durumu, sizi yeteri kadar dikkate almadığını ifade eder. Eğer söylediklerinize uzun uzun yorum yapmayı yeğliyorsa sizi samimi bir şekilde dinlediğini ve anlatılarınıza kafa yorduğunu söylemek yanlış olmaz.

 

Dikkatini Ne Şekilde Kullandığını Çözmeye Çalışın

Vücut dilini anlamanın anahtarı karşınızdaki insanın dikkatini ne şekilde kullandığını anlamaktır. Bu bağlamda karşınızdaki insanın dikkatini hangi noktalara verdiğini anlarsanız, bu insanın sizi hakkında ne düşündüğünü de net bir şekilde anlayabilirsiniz. Konuşma esnasında sizin söylediklerinizi gözlerinizin içine bakıp dinliyorsa, flörtünüzün size karşı ilgili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat konuşma esnasında dikkatini cep telefonu ya da gereksiz detaylara veriyorsa, bu insanın sizden sıkıldığını ve uzaklaşmak istediğini söylemek doğru olacaktır.

 

Acaba Hakkımda Ne Düşünüyor? Beden Dili Hakkında Merak Edilmesi Gerekenler” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.