Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Aşk öyle bir şeydir ki üzerine kafa yorması ve düşünmesi oldukça can sıkar. Aşık olduğunuzu anlamak kendinizle yüzleşmeyi ve bir şeyleri kendinize itiraf etmeyi gerektirir. Bu yüzden birçok insan aşkın ilk evrelerinde aşık olduğunu kabul etmez. Bu yazımızda kendinizle yüzleşmenizi sağlayacak ve aşık olduğunuzu anlayabilmeniz için sizi cesaretlendirecek bazı ipuçları vereceğiz.

 

Duygularınızı Gözden Geçirmeyi Deneyin Aşık olduğunuzu anlamanın en verimli yollarından biri duygularınızı gözden geçirmek olacaktır. Duygularınızı gözden geçirmeniz de ciddi bir psikolojik gayret gerektirir. Bu süreçte kendinize açık ve dürüst olmanız duygularınızı anlamlandırabilmeniz açısından yararlı olabilir. Eğer aşık olduğunuza dair kaygılarınız varsa ve aşık olduğunuz insanla yüz yüze gelmekten çekiniyorsanız korkularınızın üstüne gitmeniz de sizin için önemli bir alternatiftir. O insanla yüzleşerek duygularınızın aslını öğrenebilirsiniz.

 

Mantıklı Düşünmek için Çok Fazla Efor Sarf etmeyin

Aşk tamamen duygu işidir. Duygularınızda hissetmeye çalışın. Bazı şeyleri mantıklı bulma konusunda zorluk çekiyorsanız aşık olmuşsunuz demektir. Özellikle bir şeyler hissettiğiniz insan ile yüz yüze gelince yoğun bir duygu seli yaşıyorsanız kendinize bu gerçeği itiraf edin. Her ne kadar zorlayıcı bir süreç olsa da duygularınızla yüzleşir ve durumu kabul ederseniz karşınızdaki insana karşı daha tutarlı adımlar atabilirsiniz. Şunu unutmayın ki duygularınızdan kaçmanız ve aşkınızı inkar etmeniz psikolojik olarak sizi zedeler. Eğer aşık olduğunuz konusundan içten içe eminseniz bunu kabullenme konusunda biraz cesur olmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

 

Karşınızdaki İnsana Karşı Dürüst Olmaya Çalışın

Aşık olmak duygusal ve hormonel olarak gayet doğal bir süreçtir. Bu yüzden durumu gayet doğal karşılamanız gerekir. Aşık olduğunuzun farkına vardığınız anda bunu karşınızdaki insana belirtmek için en doğru zamanı kollayın. Bunun yapmaktan korku duyuyorsanız hisleriniz gerçektir. Fakat ne kadar korkarsanız korkun karşınızdaki insana duygularınızı ve aşkınızı net bir şekilde ifade etmeniz, onun hoşuna gidecektir. Karşınızdaki insan ister olumlu olsun ister olumsuz olsun aşkınızı belirttikten sonra üstünüzden ağır bir yük kalkar. Cevap olumsuz olduğu taktirde hayal kırıklığı yaşasanız da kendinizi eskisine göre daha hafif hissedersiniz.

 

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?” için bir yorum

  1. özlersin. için yanar.istersin.o artık bedeninin bir parçasıdır. onsuz yarımdırsın.

Yorumlar kapatıldı.