Aşkını Belli Etmenin Yolları

Hoşlandığınız insana adım atma süreci kurduğunuz diyalog boyunca belki de en zorlayıcı adım olabilir. Duygularınızı ve hislerinizi belli etmek için çeşitli planlar yapabilir dolayısıyla ciddi düzeyde bir kararsızlık yaşayabilirsiniz. Fakat hoşlandığınız insana aşkınızı belli etmek için kelimelere bağlı kalmanız ciddi anlamda gereksiz. Bu yazımızda hayatınızdaki insana duygularınızı açmak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

 

Ona Koruduğunuzu ve Kolladığınızı Hissettirin

Duygularınızı açmak için sadece klişeleşmiş sözlere bağlı kalmanız ciddi anlamda gereksiz. Gerçekten karşınızdaki hislerinizle ve duygularınızla açılabildikten sonra ne söylediğinizin pek de önemi yok. Örnek olarak karşınızdakine değer verdiğinizi ve onu koruduğunuzu hissettirmeniz ilk adım olabilir. Sonrasında karşılıklı etkileşim yükseleceğinden işlerin kendiliğinden gelişme olasılığı bile yüksek.

 

Duygusal Olarak Açık ve Net Olun

İlla malum kelimeyi söylemenize gerek yok. O kelimeyi söylemeden kendinizi daha net ve açık ifade edebilirsiniz. Duygularınızdan ve hislerinizden bahsedin. Özellikle hislerinizin gerçek olduğundan ve sizi nasıl etkilediğinden bahsetmeniz karşınızdaki insanın size olan güvenini daha da pekiştirecektir. Bunun yanı sıra karşınızdaki insanın kendinizi bu şekilde açık ifade etmenizden etkilenme olasılığı da diğer yöntemlere göre daha yüksektir. Bu yüzden hislerinizden ve duygularınızdan açık açık, uzun uzun konuşmaktan çekinmeyin.

 

Öncesi ve Sonrası Kıyaslaması Yapın

Eğer karşınızdaki insana duygularınızı ispatlama kaygısı güdüyorsanız öncesi ve sonrası kıyaslaması yapabilirsiniz. Fakat bunu yaparken kesinlikle dikkat etmeniz gereken nokta, kıyaslamayı eski sevgilileriniz üzerinden yapmamanız. Duygusal olarak yaşadığınız değişimden bahsedebilir ve o insanın size manevi açıdan neler kattığından bahsedebilirsiniz. Ruhunuzdaki değişimi karşınızdaki insana yansıtabilirseniz onunla olan ilişkiniz daha duygusal düzlemde ilerleyecektir. Bunun yanı sıra kendinizi bu gibi söylemlerle ifade etmeniz ve klişelere bağlı kalmamanız duygusal açıdan daha etkili olacaktır.