Birbirinden İlginç Evlilik Teklifleri

Evlilik sürecinin ilk adımı olarak da bilinen evlilik teklifi hem kadın tarafı için hem de erkek tarafı için oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Özellikle erkek tarafı, evlilik teklifini daha yaratıcı bir konsepte oturtmak için oldukça emek vermektedir. Çeşitli organizasyonlar, etkinlikler ve benzeri faaliyetlerle erkek tarafı, evlilik teklifini en etkili şekilde gerçekleştirmek için uğraşmaktadır. Bu yazımızda en ilginç evlilik tekliflerini sıralayacağız.

 

  1. Lazer Işınlarıyla İsim Yazdırma

En ilginç evlilik tekliflerinden biri, görüş alanı içerisinde bulunan büyük bir yüzeye lazer ışınlarıyla isim yazdırarak teklif etme olayıdır. Örneğin İstanbul’da yaşayanlar için herhangi bir tekne kiralanarak boğaz köprüsünün altına çiftlerin ismi yazdırılarak teklif gerçekleştirilebilir. Oldukça maliyetli olan bu teklif, aynı zamanda çiftler için unutulmayacak bir anı da olacaktır.

 

  1. Sürpriz Afiş Hazırlatma

Bir diğer ilginç evlilik tekliflerinden biriyse yuva kurmak istediğiniz insanın adına romantik bir afiş hazırlatmak olacaktır. Bu afişi beklenmedik bir anda onun gözlerinin önüne sererek etkileyici bir evlilik teklifi gerçekleştirebilirsiniz.

 

  1. Yol Kesme

Yine aynı şekilde yol keserek evlilik teklif etmek de ilginç bir alternatiftir. Sevgilinize hiç beklemediği bir anda arkadaşlarıyla ortaklaşa bir etkinlikte yolculuğu esnasında yol keserek evlilik teklif edebilirsiniz. Bu teklif son derece beklenmedik ve şaşırtıcı olduğundan bir ömür boyu hatırlanacak bir hatıra da olabilir.

 

  1. İkram Edilen Pastanın İçine Yüzük Koyma

Her ne kadar klişeleşmiş bir olay olsa da hala sıklıkla tercih edilmektedir. Gidilen bir kafe ya da pastanede, ısmarlanan pastanın içine yüzük saklanarak evlilik teklifi gerçekleştirilebilir. Yine aynı şekilde arkadaş toplantılarında ya da etkinliklerde sevgilinize ikram edilen bir aperatifin içine de yüzük saklanabilir.

 

  1. Tuzlu Kahve İkram Etme

Türk örf adet ve geleneklerinde önemli bir yeri bulunan tuzlu kahve, aynı zamanda sembolik olarak evliliğe işaret eden bir imge olarak yorumlanır. Misafirlik esnasında ya da arkadaş toplantılarında sevgilinize tuzlu kahve ikram ederek ona eğlenceli bir şaka yapabilirsiniz. Oldukça ani gerçekleşecek olan bu durum sonrasında evlilik teklifini gerçekleştirerek sevgilinize oldukça şaşırtıcı bir deneyim yaşatabilirsiniz.