Damat bohçası ne zaman verilir

Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?

Damat bohçası ne zaman verilir ?

Damat bohçasının içinde neler olması gerektiğini kişisel zevk ve tercihlerinize göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Aynı şekilde damat bohçanızın bütçesini yine doluluk oranına göre belirleyebilirsiniz. Kişisel gelirlerinize göre dilerseniz, 25.000 ₺’lik ya da daha yüksek miktarlı düğün bohçası bile hazırlayabilirsiniz.

Alışverişi yapmadan önce sizlere tavsiyemiz her ailenin tarzı ve beğenip beğenmeyeceği şeyler olabilir. Günümüzde artık çoğu genç; aileleri ile görüşüp konuşarak hem masrafı arttırmamak, hem de uzayan süreci kısaltmak ve gerginlikleri azaltmak için sadece eşine Düğün Bohçası hazırlamakta. Ancak anne ve babası için de fazla abartılmadan bir bohça hazırlanmalıdır. Bu davranış, onlara değer verildiğinin bir göstergesidir. Eğer kardeş sayısı fazla değilse onlar için de bohça hazırlanabilir; eğer kardeş sayısı çoksa bohça yerine hediye keselerine yarım elma gönül alma ufak tefek hediyeler konulabilir.

Peki, Damat Bohçası Ne Zaman Gider ?

Gelinin ailesine verilen nişan bohçası, söz kesildikten sonra ve nişan öncesi verilirken, damat bohçası nişan töreninin hemen sonrasındaki günlerde, çok da geç kalınmadan hazırlanıp verilmelidir. Bu zamanlama konusunda yöresel gelenekler de belirleyicidir.