İstanbul'da düğün fotoğrafı çekilecek yerler

Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Düğün fotoğraflarını İstanbul’da çekecekler için en ideal yerleri derledik. İşte İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler.

Düğün hazırlığındaki çiftler için en önemli bir o kadar eğlenceli kısım düğün fotoğraflarıdır. Kimin çekeceği ve nerelerde çekileceği sorusu çiftleri uzunca bir süre kararsızlığa sürükleyebilir. Zira eski dönemlerdeki gibi düğün salonundan önce fotoğraf stüdyosuna gidip farklı fonlar önünde durup fotoğraf çektiren çiftlerin sayısı yok denecek kadar az. Bunun yerine farklılıklar aranmakta profesyonel fotoğrafçıların tavsiyeleri üzerine, çiftlerden önce bu deneyimi yaşayan yakınlarının seçimleri üzerine ya da kendi araştırmaları üzerine tercihte bulunurlar. Bu süreçte size fayda sağlaması amacı ile düğünü İstanbul’da yapacaklar için İstanbul’da düğün fotoğrafları çekilecek yerler nerelerdir ? Sorusunu birçok seçenekle cevaplamaya çalıştık.

 

-Rahmi Koç Müzesi

Biraz pahalıya mal olsa da farklılık arayanlar özellikle antika severler için değerlendirilebilecek yerlerin başında gelir. Birçok bölümden oluşan bu müzede özellikle klasik arabaların olduğu bölüm düğün fotoğrafları için büyük ilgi görmektedir. Önceden randevu almanız gerekmekte ve müze pazartesi günleri kapalı olmaktadır. Rahmi Koç Müzesinde fotoğraf çekmek için ücret olarak eğer 5 kişilik bir grup iseniz 600 Tl ödenmektedir 5 kişiden fazla olan gruplar için ise artı 28 Tl alınmaktadır.

 

Miniatürk

Yerli ve yabancı turistlerin İstanbul turlarında ilk adresi olan Miniatürk için Türkiye’nin vitri denilmektedir. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilen 62 eser İstanbul’dan, 60 eser Anadolu’dan ve 13 eser bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 135 mimari eserin, 1/25 oranına küçültülmüş minyatür modelleri bulunmaktadır.

 

Kuzguncuk

Arnavut kaldırımlı dar yokuşlu sokakları, yokuşları, fotoğraflık kapı önleri, tarihi, renkli ve cumbalı ahşap evleri, önemli yapıları, nostaljik pastaneleri, fırınları ve esnaf lokantaları, tatlı kafeleri, çikolatacıları ve kahvaltıcıları, tasarım dükkanları, antikacıları ve sahafları ile evlenecek çiftler için ideal fotoğraf çekim yerlerinden biridir.

 

Emirgan Korusu

Temiz havası, muhteşem atmosferi, boğaz ve köşk manzarası ile ölümsüzleştirebileceğiniz birçok fotoğraf çekebilirsiniz.

 

Beykoz Kundura Fabrikası

Farklılık arıyorsanız 1810 yılında kurulmuş olan salaş ve orijinal görüntüsü ile Beykoz Kundura Fabrikasının tercihleriniz arasında olmasını tavsiye ederiz.

 

Ihlamur Kasrı

Mimarisi ve taş işlemeleri ile göz dolduran oldukça görkemli bir yapı olan Ihlamur Kasrı fotoğraf çekimi için saatlik 500 Tl ödenmesi gerekmekte. Her ne kadar köşkün içinde fotoğraf çekimine izin verilmese de dış kısmının oldukça büyüleyici olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Soğukçeşme Sokağı

Soğukçeşme Sokağı İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer alır. Tarihsel evlerin bulunduğu küçük bir sokaktır. Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı arasında yer alan sokak trafiğe kapalı olduğundan düğün fotoğraf çekimi için tercih edilmektedir