düğün fotoğrafı

Düğün Fotoğrafı Nasıl Olmalı ?

Düğün fotoğrafınız için bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenler yazımızda.

Bakıp anılarınızı tazeleyeceğiniz mutlu kareler hiç şüphesiz her düğünün en önemli detayı olmaktadır. Heyecan ve koşuşturmacanın olduğu evlilik hazırlık sürecinde düğün pastasından yüzüğe, düğün salonundan gelin çiçeğine kadar gerçekleşecek olan her şeyin ayrı bir heyecanı ve önemi vardır. Ancak düğünden sonra çiftlerin elinde kalan çocuklarından torunlarına kadar gösterebileceği anı, hatıra mahiyetindeki düğün fotoğraflarının önemi oldukça fazladır. O anki heyecan, yorgunluk ile hangi karede nasıl duracağınızı, nasıl fotojenik olabileceğinizi bilemeyebilir hatta bunu stres haline dönüştürebilirsiniz. Çoğu fotoğrafçı bu konu da çiftlere destek verse de, bazı kareler her ne kadar doğal, doğaçlama olmasını gerektirse de bu konu da önce bir araştırma yapmanız, profesyonel fotoğrafçıların çalışmalarını çevrim içi sayfalarda incelemenizde fayda var. Peki en güzel düğün fotoğraflarına sahip olmak için dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken önemli detaylar nelerdir ?

-Fotoğrafları kimin çekeceğini belirlemeli

-Nerede nasıl çekileceğini planlamalı

Bunları belirlerken dikkat edeceğiniz bazı durumlar var;

-Çekimi yapacak kişi konusunda iyi araştırma yapmalı çevrim içi olan web sayfaları, çalışmalarını incelemelisiniz. Bu araştırma sonucunuz içinize sinmeli. Zira kısmetse ilk kez ve son kez gelinlik – damatlık giymiş olacaksınız.

-Çekim yapacağınız yer dış çekim ise ya da iç mekan çekimi olacaksa ona göre uygun yerleri belirlemelisiniz. Burada düğün tarihiniz de önem arz edecektir. Bahar düğünü mü ? Yaz düğünü mü ? Bu doğrultuda yer planlaması yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

-En güzel fotoğraflar spontane karelerdir. Bu yüzden rahat olup gevşeyin doğal, yapmacıksız pozlar verin.