Dugun-fotograf

Düğün Fotoğrafları Nasıl Olmalı ?

Düğün hazırlığında ki çiftler için fotoğraf çekimi oldukça önemlidir. Düğün fotoğrafları nasıl olmalıdır ? Sizin için araştırdık, yazdık..

Heyecan ve koşuşturmacanın olduğu evlilik hazırlık sürecinde düğün pastasından yüzüğe, düğün salonundan gelin çiçeğine kadar gerçekleşecek olan her şeyin ayrı bir heyecanı ve önemi vardır. Ancak düğünden sonra çiftlerin elinde kalan çocuklarından torunlarına kadar gösterebileceği anı, hatıra mahiyetindeki düğün fotoğraflarının önemi oldukça fazladır. O anki heyecan, yorgunluk ile hangi karede nasıl duracağınızı, nasıl fotojenik olabileceğinizi bilemeyebilir hatta bunu stres haline dönüştürebilirsiniz. Çoğu fotoğrafçı bu konu da çiftlere destek verse de, bazı kareler her ne kadar doğal, doğaçlama olmasını gerektirse de bu konu da önce bir araştırma yapmanız, profesyonel fotoğrafçıların çalışmalarını çevrim içi sayfalarda incelemenizde fayda var. Takdir edersiniz ki az önce de belirttiğimiz gibi düğün fotoğrafları yeni evli çiftler için oldukça önemlidir. Çiftler çok önceden

-fotoğrafları kimin çekeceğini belirlemeli

-nerede nasıl çekileceğini planlamalı

Bunları belirlerken dikkat edeceğiniz bazı durumlar var;

-Çekimi yapacak kişi konusunda iyi araştırma yapmalı çevrim içi olan web sayfaları, çalışmalarını incelemelisiniz. Bu araştırma sonucunuz içinize sinmeli. Zira kısmetse ilk kez ve son kez gelinlik – damatlık giymiş olacaksınız.

-Çekim yapacağınız yer dış çekim ise ya da iç mekan çekimi olacaksa ona göre uygun yerleri belirlemelisiniz. Burada düğün tarihiniz de önem arz edecektir. Bahar düğünü mü ? Yaz düğünü mü ? Bu doğrultuda yer planlaması yapmanız daha sağlıklı olacaktır.