Evlenmeden önce yapmanızda yarar sağlayacak durumlar

Evlenmeden Önce Bunları Yapmalısınız

Evlenmeden önce yapmanızda yarar sağlayacak durumlar nelerdir ?

Birbirini tam olarak tanımadan evlenen ya da tanıdığına inanıp evlenen kişiler kısa bir süre de ya da yıllar sonra boşanabilmektedir. Zaman içinde insanların değişmesi kaçınılmaz. Bu problem için çözüm bulunmasa da evlenmeden önce en azından bazı temel konularda çiftlerin birbirini yakından tanıması, bazı şeyleri deneyimlemesi evlilik sonrası oluşabilecek problemler açısından oldukça önemli. Peki evlenmeden önce yapmanızda yarar sağlayacak durumlar ne olabilir ?

-Birçok çift anlaşmazlık yaşamamak, tartışmamak ya da sorun çıkarmamak için problemleri alttan almayı tercih etmekte. Fakat bu yanlış bir davranış. Takdir edersiniz ki ancak kendiniz gibi olduğunuzda ve kendi fikrinizi savunduğunuzda, karşı tarafın ne tepki vereceğini öğrenebilir, onu daha iyi tanıyabilir, anlayabilirsiniz.

-Eğer sonunda evlilik olan bir ilişkiyse aileyle tanışmak elbette kaçınılmaz. Ancak yine de bunu ertelememeniz gerekir.

Özellikle ilişkinin başlarında çiftler, sessiz anları kötü bulurlar. Bu nedenle sürekli bir şeyler söyleme, anlatma ihtiyacı hissederler. Fakat baş başa olduğunuz anlarda yaşanacak sessizlikler tuhaf olmaktan çok rahatlatıcı olmalıdır. Birlikte bir ömür geçirmeyi planladığınız kişiyle sürekli sessizlikten kaçamazsınız. Bu sessiz anlar daha derin konuları konuşmanıza vesile olur. Bu nedenle her ne kadar başlarda garip gelse de uzun sessizlik anlarından kaçmamalısınız.

Çiftlerin en çok yaptığı hatalardan biri kendi sınırları eşiyle paylaşmamaktır. Aslında önemli olan neyin sizin için fazla olabileceğini, nerede durması gerektiğini özgürce konuşmak ve bazı sınırları evlilik öncesi çizmektir. Eğer bu sınırların varlığı evlilik sonrası ortaya çıkarsa çok daha büyük problemlere yol açabilir.

-Uzun yolculuklar, yorgunluk, tatil sırasında ortaya çıkan krizler, kaybolmak ve keşfetmek çiftlerin birbirleri hakkında birçok fikir edinmesini sağlar. Aynı zamanda bazı zorlu ve atlatılması zor anlarda birbirlerine nasıl davrandıklarını görme şansı verir.