Evlilik için okunabilecek dualar

Evlilik Duası

Evlilik duası nedir ? Nasıl edilir ?

Peygamber efendimizin sünnetlerinden olan evlilik kişinin kendini haramdan sakınması -nı sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Bunu pek çok hadisi şerif ve ayet örneklerinde de görebilmekteyiz. Dinimiz üzerine hayırlı bir evlilik yapmak isteyenlerin kısmetlerinin açık olması için okunması tavsiye edilen dualar vardır. Peki, bu dualar nedir ? Nasıl edilir ?

Kişinin Teheccüd namazını kılıp daha sonra dua etmesi oldukça faziletlidir. Gerekli tesbihatlar yaparak salat-u selam getirildikten sonra dua etmek münasiptir. Saf ve temiz duygularla yapılan bu duada yüzünüz kıbleye dönük olmalıdır.

Evlenmek İçin Okunabilecek Dualar Nelerdir ?

-2 rekat namaz kıldıktan sonra 7 defa Fatiha, 7 defa Felak, 7 defa Nas ve 1 defa Ayet-el Kürsü okunup evlilik için niyaz edilebilir.

-Yatsı namazından sonra 6 rekat namaz kılınır. Salat-u selam getirilir ve sonra 7 kez ”Allahumme ente halakteni ve ente tehdini ve ente tut’imuni ve ente tesgini ve ente tümitüni ve ente tuhyini” okunur. Ardından Taha suresinin ilk 12 ayetinin 21 defa okunmasının da evlilik üzerine fazileti bulunmaktadır.

-Cuma günü abdestli bir şekilde 2 rekat tövbe namazı kılıp 18 kez Cuma suresi okunması evlilik için önerilir.

-Yasin suresinin hayırlı bir evliliğe adım atılmasında vesile olduğu bilinmektedir.