gelin saçı

Gelin Saçı

Gelin Saçına karar vermeden önce bunları bilmelisiniz.

Gelin başı yani gelin saçı gelini güzel gösteren en önemli bir unsur olmaktadır. Bu nedenle seçilecek kuaför oldukça önemlidir. Saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı kuaförünüze götürüp aksesuarlarınıza göre saç modelinizi belirlemeniz gerekir ya da yapacağınız saç modeline göre duvak ve saç aksesuarı belirlemelisiniz. Saç modelinizi belirleme de gelinlik modelinizi de mutlaka dikkate almalısınız. Örneğin üzeri işlemeli ya da sırt dekoltesi olan bir gelinlik seçiminde saçlarınızın açık olduğu bir model gelinliğin gösterişli olan detaylarını kapatır. Saç aksesuarı, duvak, gelinlik derken damat ile olan uyumunuzda elbette önemli. Eğer aranızda boy farkı varsa, yukarı doğru bir topuz, topuklu ayakkabılarla birleşince sizi damattan çok daha uzun gösterebilir.

Gelin saçı Yaptırmadan Önce Dikkate Alınması Gerekenler

-Kuaför seçimi

-Doğallığın her zaman ön planda olduğunu unutmayın

-Yüz şekliniz.

-Düğüne kadar saçınızı zarar verebilecek şeylerden kaçının.

-Gelin saçı provası yaparken üzerinize gelinliğinizle aynı renkte kıyafet giyinin.

-Eğer saçınızı boyayacaksanız bunu 2 3 hafta önceden yapmalısınız.

-Kötü ihtimallere karşı çantanızda tel toka firkete toka bulundurmalısınız.

-Gelinliği sonradan giyecekseniz saçınıza temas etmeden birilerinin desteği ile başınıza bir yastık kılıfı geçirebilirsiniz.

-Temiz saç kaygan olacağından modeli tutması daha zor olacaktır. Saçınızın temizliği konusunda kuaförünüzle konuşabilirsiniz.

Gelin Saçı ve makyajı bir bütündür. Güzel görünmek için en önemlisi de düğün öncesinde, yorgun ve bitkin gözükmemek için uykunuzu mutlaka alın.