gelin takı

Gelin Takıları

Damatlara gelin için takı önerileri

Damat ve gelin için en mutlu ve önemli gün olan düğün her ikisi tarafından da güzel hatırlanmak istenir. Damat adayları düğün gününün verdiği telaş ile geline hediye olarak nasıl bir takı alacağını bilemeyebilirler. Ayrıca birçok takı çeşidi arasından gelinin hangi takıyı beğenip beğenmeyeceği hakkında kararsız da kalınabilir. Çoğu kadının beğendiği ve kimsenin hayır diyemeyeceği bir takı olan pırlantanın olduğunu bir kez de biz hatırlatmak isteriz. Özellikle büyük ve gösterişli olan pırlantalar. Gösterişli olan pırlantaların yanında küçük ve sade olan pırlantalarda bayanlar tarafından beğenilir. Pırlantadan sonra gelen baget yüzüklerde oldukça ilgi görmektedir.

Düğünlerde Gelinlere En Çok Hediye Edilen Takılan Nelerdir ?

Düğünlerde çoğunlukla geline hediye edilen takılar altın ve bileziktir. Bilezikler genellikle aileler tarafından takılmaktadır. Aileler tarafından takılan bu takıların yanında damat set takabilir. Fazla takı takmayı sevmeyen ve gösterişi seven gelin adaylarına damatlar altın hasır set hediye edebilirler. Gösterişten uzak olmak isteyen kadınlar için sade bir kolye ve bileklik armağan edilebilir. Kolyeyi sade ama cool gösteren elmas pırlanta damatlar tarafından tercih edilir. Kolyenin dışında pırlantalı küpelerde tercih edilebilir.

Alyans

Alyansta her takı gibi güzel ve anlamlıdır. Alyansında birçok çeşidi mevcuttur. Bunlardan biri olan isim yazılı alyansı hediye ederken her baktığında kendinizi hatırlatabilirsiniz. Altın olmasının dışında sevdiği bir hayvan ya da bir cismi kolye olarak hazırlatıp hediye edebilirsiniz. Sevdiklerinden veyahut ailesinden birinin ismini yazdırıp armağan edebilirsiniz. Altın renginden hoşlanmıyorsa beğendiğiniz bir küpe veya başka bir takıyı beyaz alın olarak hazırlatıp geline hediye edebilirsiniz.