vücut tipine göre gelinlik

Gelinlik Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasıl bir gelinlik sizin için uygun olur ?

Şüphesiz düğün gününüzde gelinliğinizle muhteşem görünmek istersiniz. Ancak kötü bir makyaj seçimi gibi yanlış bir gelinlik seçimi de sizi kötü gösterecektir. Peki size uygun olan, sizi harikulade gösterecek bir gelinlik nasıl olmalıdır ? Aslında dikkat ederseniz bu sorunun cevabı oldukça basittir. Bunun için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Eğer vücut tipinizi bilirseniz ve vücudunuzda öne çıkarmanız gereken bölgeler için uygun seçim yaparsanız o harikulade görüntüye sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. Vücut tipinizi bilmiyor musunuz ? O halde gelin önce bu konuda bilgi verelim size.

Armut, dikdörtgen, elma, kum saati, ters üçgen… Peki sizin vücut tipiniz bunlardan hangisi ?

vücut tipi
vücut tipi

 Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

-Üçgen vücut tipi olarak armut vücut tipine sahipseniz vurgulamanız gereken yer kesinlikle incecik beliniz olmalıdır.

-Prensesler gibi salınmak isterseniz prenses gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızla omuzlarınızı orantılamak için kayık yaka gelinlik modellerini tavsiye edebilirsiniz.

-Bir kum saati misali vücuda sahipseniz kesinlikle tercihiniz balık modern gelinliklerden olmalı.

-Dolgun göğüslü gelin adaylarının göğüslerini daha küçük göstermeleri için dekolteli gelinlikler önermekteyiz. Bunun için en ideal olan modeller ise V yaka gelinlikler bisiklet, hakim, halter gibi kapalı yaka tipine sahip gelinlikler ise bu vücut tipine sahip gelin adaylarının uzak durması gereken modeller arasında.

-Düz ya da muz vücut tipi olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özelliği göğüs, bel ve kalçaların kıvrımsız, düz inmesidir. 

-“Atletik vücut tipi”, “yüzücü fiziği” ya da “çilek vücut tipi” de denilen ters üçgen vücut tipinin en belirgin özelliği, geniş omuzlar, normal bir bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Böyle bir durumda Örneğin; straplez yaka bir gelinlik giyerek omuzlarınızı öne çıkarabilir, gelinlik etek kesimleri arasından A ya da prenses kesim seçebilirsiniz