internetten nasıl sevgili bulunur

İnternetten Nasıl Sevgili Bulunur ?

İnternetten sevgili nasıl bulunur ? Dikkat etmeniz gereken durumlar nelerdir ?

Günümüzde internet bilgi edinmek, araştırma yapmak, alışveriş yapmak hatta yemek yapmaktan tutun sevgili bulmak için bile kullanılabilmektedir.

İnternetten üzerinden sevgili bulma, eş arama, flört etme geleneği tam 20 senedir devam etmektedir.

İnternet üzerinden bulacağınız sevgilinin asosyal, yakışıklı veya güzel olmayan, gerçek hayatta kendine sevgili bulamayan biri olduğu önyargısına kapılabilirsiniz. Fakat öyle hikayeler ve sıra dışı çiftler var ki hiç boşuna dert etmeyin. Gönüldensevenler.com olarak sitemize üye olan kişilerin bilgilerinin hiç bir yerde paylaşılmamakta. Sitemizde oluşturduğunuz profilinizin kimliğiniz olduğunu unutmamalısınız. Bazı insanlar internet’in insanları birbirinden uzaklaştırdığını düşünürken, bazıları ise İnternet sayesinde kendi kafalarına uygun arkadaşlar edinme fırsatı bulmakta. Ayrıca sevgilisini internetten bulanlar bunu söylemeye çekinir, utanır. Aslında bunda utanılacak bir şey yok, arkadaşlar! Sevgiliyi İnternet’ten bulmak yapılacak normal şeylerden biri hatta mantıklı yanları da bulunmakta. Peki, internetten sevgili bulmanın mantıklı tarafı ne olabilir ?

-Sosyal ortamlarda insanlar kendini ve rengini belli etmekten kaçınırken internette insanlarının politik görüşleri hemen anlaşılabilir.

-İnternet adeta bir şov alanı olduğu için, insanlar entelektüel birikimlerini bolca gösterirler, kendinize uygun olanı seçersiniz.

-Sosyal ortamlarda zorunlu olarak takılan maskeler, İnternet’e girince çıkarılır. Paylaşımlarla, beğenilerle, herkesin vizyonu bir şekilde ortaya çıkar.

-Eğer görebilecek kadar dikkatliyseniz insanların geleceğe yönelik planlarını bile İnternet ele verir.

-Ofiste ütülü gömlekler, kalem etekler, kravatlar vardır. Fakat gerçek hayatlarında nasıl takılmayı sevdiklerini en iyi İnternet’ten anlarsınız.

-Sosyal hayatta kimse hayvan sever olmadığını söylemez. Ancak kişinin paylaşımlarından bunu anlayabilirsiniz.

-Ve en önemlisi: O kişinin sadece o an “denk gelmiş, en yakınınızdaki kişi” olmasından dolayı değil; seçtiğiniz, sevdiğiniz, uyum sağladığınız bir karakter olduğu için beraber olduğunuzu bilirsiniz.

Yapılan bir araştırmaya göre çevrimiçi başlayan ilişkiler 18 aydan daha fazla uzun sürmemekte ve bu süre sonunda çiftler evlilik kararı alabilmektedir. Öte yandan normal tanışmalarda bu karara varma süresi 4 seneye kadar çıkabilmektedir. Yine aynı araştırmaya göre çevrimiçi tanışma sonucu yapılan evliliklerin oranı yüzde 17 olmakta. Küresel olarak bakıldığında ise çevrimiçi başlayan her 9 ilişkiden bir tanesi evlilikle sonuçlanıyor.