neden evlilik

Neden Evlilik Sitesi ?

İnsanlar neden evlilik sitesini tercih eder ?

Bilgisayar aracılı iletişim ve online flört kavramının hemen hemen her ülkede görüldüğü, artık bunun önemli bir sektör haline gelerek, internette evlilik sitelerinin kurulduğu görülmüştür. Bu konu duyulduğu ilk andan itibaren insanların ilgisini çekmekte ve merak uyandırmaktadır

Evlilik sitesine üye olanların merak ettiği soru evlilik sitesinde evlenen var mı ? Birçok insanın özellikle de evlilik sitesine üye olan insanların merak ettiği bir sorudur evlilik sitesinden gerçekten evlenenler var mıdır ? Evlenen çiftler içinde gerçekten internetten mi tanışıp evlendiniz diye sorma gereksinimleri olur. Peki sizi şaşırtacak olan bu cevabı öğrenmek ister misiniz ?

Eski zamanlara gidelim internetin hatta telefonla iletişimin yaygın olmadığı zamanlara mektuplaşmak tanışmak isteyen çiftler için çözüm olan bir araç. Ancak yine bu zamanlarda birbirine görmeden görücü usulü ile evlenenlerin sayısı da oldukça fazla. Teknolojinin geliştiği günümüze gelindiğinde ise artık insanlar kendi eşlerini kendileri görüp tanıyor daha sonra evlilik yolunda karar kılıyor. Bu tanışma herhangi bir yerde olduğu gibi internetin sunduğu çevrim içi sosyal ağlar ve daha çok evlilik sitelerinde de olabilmekte. Hatta her yıl dünyada milyonlarca kişi internetten tanışıp evlenmekte. Gerçek şu ki bunu her evlilik sitesi için diyemediğimiz gibi her evlilik sitesinde üye olan insanlar içinde diyemeyiz. Bunun için üye olacağınız siteyi iyi araştırmalısınız. Sitenin üye sayısına sitede kullanılan fotoğraflara gerçekten evlenen çiftler varsa onlara ait yorumlara bakarak değerlendirme yapmalısınız. Temasa geçeceğiniz kişilerin profilini yine aynı özenle araştırmalı, temasa geçtiğinizde ise dikkatli, dürüst olmalısınız. Ülkemizde yapılan bir araştırmanın sonucu internet aracılığı ile tanışıp evlenenlerin sayısının her geçen gün arttığını göstermektedir. Üstelik bu kişilerin yarısına yakını internet üzerinden evlendiğini gizlese de günümüzde evlenen kişilerin %40 ‘ı internet üzerinden tanışmaktadır.

Ülkemizde yapılan bir araştırma da; internet üzerinden yapılan evliliklerin, her geçen gün daha da arttığını göstermektedir. Günümüzde evlenen kişilerin neredeyse %40 kadarı, internet üzerinden tanışmaktadır. Üstelik bu kişilerin hemen hemen yarısı evlilik siteleri üzerinden evlenmektedir.

Doğru evlilik için sadece aşk yetmez; dürüstlük, sevgi ve saygı da gerekir.