nikah elbisesi seçimi

Nikah Elbisesi Seçimi

Nikah elbisesi için nasıl bir seçim yapmalı ? Nikahta ne giyilir, ne renk tercih edilmeli?

Nikah töreni şahitlerin tanıklığında mutluluğa, iyi günde, kötü günde birlikteliğe evet denilen o unutulmaz anlardan biridir. Tabii ki nikahlar da farklı konseptlerde olabilmekte. Bazen resmi nikah dairelerinde, bazen kır konseptinde ya da sahil kenarında belki de yabancı bir ülkede konsoloslukta olabilir. Düğün ile bir arada yapılan nikahlarda bu konseptlerden birisi. Bu konsept seçimini etkileyen birçok etken olabiliyor. Bu etkenlerden birisi de yaşadığımız süreçteki salgın durumu.

Belki büyük bir düğün planlarken sade bir nikah töreni yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Belki de önce nikah, ileri bir tarihte de düğün yaparız diyenlerdensiniz. Sonuçta nasıl olursa olsun o gün hayatınızın en önemli günlerinden, en hatırlanır anılardan biri olmakta. Belki de hiç çekmediğiniz kadar fotoğrafı o gün çekeceksiniz. Peki o fotoğraflarda nasıl gözükmek istediğinize karar verdiniz mi? Nikah elbisesi konusunda bir tercihiniz var mı ?

Nikah törenlerini düğünlerden ayıran iki önemli fark, daha sade bir organizasyon olması ile çoğunlukla gündüz yapılmasıdır. Nikah elbisesi ne renk olmalı, nikah elbisesi neden beyaz tercih edilir ya da pudra rengi nikah elbiseleri nasıl olmalı ? Nikah elbisesi beyaz kısa ve dantel detaylı olunca romantik bir duruş sergilemekte. Ya da cool duruş tercih edenler için şifon kumaştan tasarlanmış , daha hareketli beyaz renk nikah elbiseleri tavsiye edebiliriz. Eğer beyazın teninize uygun olmadığını düşünüyorsanız tek yapmanız gereken krem nikah elbiseleri arasından size en çok yakışanı seçmek olacak. Bu özel gününüzde prensesler gibi olmak ve daha iddialı bir görüntü için pembe nikah elbisesi tercihlerinizden biri olabilir. Farklı bir görünüm arayanlar ise son yıllarda en çok bej ve kahve tonlarını tercih etmekte. Nikahta ne giymeli sorusunun ilk yanıtı; abartıdan uzak tasarımlardır. Saç ve makyajın da natürel olması da önemli. Ayrıca vücut tipiniz gibi kriterlere de dikkat etmelisiniz.