Sevgililer Günü: Erkek ve Kadına Yaratıcı Hediye Fikirleri

Hediye seçmek hem kadınlar için hem de erkekler için zorlayıcı bir süreç. İşin işine duygusal ilişkiler girince daha da zorlaşan bu durum, çiftleri en çok strese sokan süreçlerden biri. Bu yazımızda özellikle çiftlere kadın ve erkekler için hediye seçerken nelere dikkat edilmesi konusuna odaklanacağız.


Kadınlar Lükse Erkekle Sadeliğe Önem Veriyor

Erkek ve kadınlar için hediye seçiminde dikkat edilecek genel geçer bir kural varsa bu da erkeklerin basitliğe kadınların ise gösterişe önem vermesidir. Bu bağlamda eğer bir kadın için hediye seçiyorsanız, onun ruhuna hitap eden ve gösterişli bir şey olmasına özen göstermeniz yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra erkek için ise daha basit, sade fakat lüks hediyeler almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Kadınlar İçin Renk Uyumu Önemli

Bir kadına hediye alacaksanız ve aldığınız şey bir giysi ise öncelikli olarak renk seçimine öncelik vermeniz gerekiyor. Eğer bu kişinin estetik zevki ya da renk beğenisi hakkında herhangi bir fikriniz yoksa onun yaptığı kombinasyonlardan fikir alabilirsiniz. Eğer koyu ve desensiz kıyafetleri tercih ediyorsa benzer renkleri tercih ederek hediye alabilirsiniz. Aynı şekilde alacağınız renklerin bu kişinin genel olarak tercih ettiği renklerle uyumlu olmasına da dikkat etmeniz sağlıklı olacaktır.

 

Erkekler İçin Aksesuar Tercihleri

Erkek hediyesi denince akla ilk olarak saat, cüzdan gibi klişeleşmiş aksesuarlar gelir. Fakat bunların yerin daha yaratıcı, şık ve gösterişli aksesuarlar da tercih edilebilir. Öncelikli olarak hediye alacağınız kişinin tarzı daha klasik ise o kişiye saat harici ilgi alanlarına özgü seçenekler sunabilirsiniz. Eğer hediye alacağınız kişinin herhangi bir hobisi varsa ona hobisi ile uyumlu hediyeler seçmeniz o kişiyi son derece mutlu edecektir. Örneğin hediye alacağınız kişi spor ve benzeri etkinliklerle ilgileniyorsa onun hoşuna gidecek sportif aksesuarları hediye olarak tercih edebilirsiniz.