uzun ömürlü evlilik

Uzun Ömürlü Evliliğin Sırları

Bazı evlilikler çok kısa sürerken bazı evlilikler bir ömür sürer. Peki, uzun ömürlü bu evliliklerin sırrı nedir ?

 

Uzun ve mutlu bir evlilik için sevgi, saygı, sadakat ve anlayışın varlığı oldukça önemli. Karı koca birbirine karşı duyarlı olup karşılıklı olarak ihtiyaçların anlaşıldığı ve karşılandığı iki arkadaş olabilmelidir. Böyle bir durumda duygusal bağlar güçlenir ve evliliğin duygusal boyutunda birbirine karşı olumlu duygular oluşur. Bu nedenle eşlerin birbirine karşı kendilerini açabilmeli yani birbirlerinin dünyasına girebilmeli. Bu da birlikte zaman geçirmek ve konuşmakla oluşur.

-Çok meşgul olabilir ve bazen eşimize vakit ayıramayabiliriz. Onunla iletişime geçmek için akşam eve gitmeyi beklememeli gün içerisinde bir mesaj atmayı, arayıp sesini duymayı ihmal etmemelisiniz.

-Eşler sadece kendilerini değil birbirlerini düşünmeli, ortak ihtiyaçları göz ardı etmemeli.

-Pozitif kalarak evin ve ailenizin atmosferini önemli ölçüde etkileyebilirsiniz.

-Birşeyler yolunda gitmiyorsa hemen ve sürekli olarak boşanmayı gündeme getirmemelisiniz. Zor durumlarda yapmanız gereken bir çözüm bulmak için gayrte sarf etmelisiniz. Vazgeçmemek evliliğinizi kalıcı ve güçlü kılar.

 

Evliliğinizin bir ömür boyu sürmesi ve mutlu olmanız yapacağınız fedakarlıklarla mümkündür. Boşanmaların en büyük nedeni fedakarlığın olmamasından kaynaklıdır. Mutlu ve uzun evliliklerde eşlerin en çok vurguladığı durum fedakarlıktır.